JSOU ZELENÉ POTRAVINY VHODNÉ I PRO ZVÍŘATA?

V minulých číslech jsme si jednoznačně dokázali, že zelené potraviny jsou klíčem k nápravě genetického poškození nejmladší generace, která se již nyní rodí se závažnými selháními imunitního systému. Viz. prudký nárůst dětského astmatu, alergií, atopických ekzémů. Toho imunitního systému, který je vlastně jejich bodyguardem, jejich osobním rytířem, a který má svázané nohy a ruce, nebo často vystupuje dokonce proti svému chráněnci.

Poctivě jsem si vysvětlili, že užívání zelených potravin dětmi je pro tuto nápravu podmínkou nutnou, nikoliv však dostačující. Souvisí s tím , že celá rodina následně začne měnit stravovací zvyklosti, začne vyhledávat ty nejméně škodlivé potraviny, zapojí se do stále mohutnějšího proudu "wellness" způsobu života. Proto je samozřejmě nutné, aby i rodiče zařadili do svého jídelníčku zelené potraviny a to nikoliv jenom pro strach ze smrti, strach z bolesti, strach z rakoviny, o které dnes již všichni oficiálně víme, že na ni u nás onemocní každý třetí člověk.

 

Dnešní téma je o vztahu zelených potravin a zvířat. Mohlo by se zdát, že je to téma naprosto mimo mísu, ale... Mohl bych mluvit o tom, že tchánův retrívr Bak, kterýžto měl jít na operaci s kloubem, po měsíční konzumaci chlorelly ozdravěl natolik, že se riskantní a řekněme si otevřeně - nákladná operace - nekonala. Se svým kloubem reaguje přesně podle toho, zda má dostatek chlorelly, či ne. Když mu jí babi s dědou zapomenou přidat ke krmení, bolestivost kloubů se vrací a Bak začíná kulhat.

Těchto příběhů o domácích zvířatech, která se ozdravila po chlorele a ječmeni, existuje celá řada. I masožravci, jako jsou kočky a psi - nám asi nejbližší zvířata - milují zelené. Vyzkoušejte to doma, pokud máte nějaké zvířátko.  Mockrát se stalo, že nám kočka vyjedla půl dózy s chlorellou nebo, že náš dalmatin Akim dostává své granule posypané mladým ječmenem a nejdřív sní právě ty posypané.

I pro tato zvířata je přínosný rostlinný organický koncentrát života, jakým je chlorella a ječmen.

Když totiž Akim není ve své kondici, běžně spásá traviny. Každý druhý pes a každá druhá domácí kočka žere hotové žrádlo ve formě granulí nebo konzerv. Ty se mezi sebou především liší umělým arómatem, který zajišťuje, že některá zvířátka preferují některé konzervy více, než ty konkurenční. Nejúspěšnější firmy na trhu mají nejen dobrý marketing, ale i dobrého chuťového desingera, aby se trefil svou chemií do gusta. 2-methyl-3mercaptothiophen je údajně látka způsobující, že kočky by kupovaly Whiskas. Přemýšleli jste někdy, proč do dobrého polévkového vývaru "musíme" přidávat Masox anebo Podravku? Ten zbytek v konzervě už tak moc nerozhoduje při volbě naší kočky.

Není divu, že zvířata takto krmená postupně pozbývají zdravého citu a intuice a blíží se v tomto člověku, který už dávno tuto intuici ztratil. Následkem je mimochodem fakt vyplývající z výzkumu příčin smrti 9248-mi psů bonnskou bioložkou Helgou Eichelbergerovou, že nás naše domácí zvířata dohnala například v rakovině, cukrovce, alergiích, v onemocněních trávicího traktu, atd.

Nemůžeme si dělat žádné iluze o kvalitě stravy určené našim zvířecím miláčkům a tak je dobré jim kompenzovat ony prefabrikované a uměle aromatizované lahůdky právě zeleným aditivem.  V knize o nápoji z trávy píše Václav Rathouský klíčová slova pro pochopení dopadu zelených potravin na nás lidi: "tráva je zdrojem síly a zdraví živočišné říše. Antilopa ji vděčí za rychlost, arabský hřebec za vytrvalost a divoký býk za svou sílu … Lidé umírají na stovky nemocí, zatímco zvířata krmená zelenou stravou, např. krávy, koně, sloni, trpí jenom asi 10 základními typy onemocnění".

Na počátku minulého století velký duch a zakladatel antroposofie, Rudolf Steiner předpověděl, že až začnou dobytku podávat maso a donutí ho tak kanibalizovat, dobytek se z toho zblázní. A my tohle už všichni víme, postačilo pár let masivního podávání kostní moučky dobytku a co bylo poté - všichni víme: BSE.

Je dobře, že znovu začínáme vidět volně se pasoucí dobytek. Asi bychom se mohli něčemu od zvířat takto přiučit. Symbolicky vyjít za stájí na širé louky. I na úrovni mysli. Možná bychom mohli sami přestat bláznit a začít se vědomě vyhýbat průmyslovým polotovarům, hledat zdroje organicky pěstovaných potravin, snížit podíl mrtvých zvířat v naší stravě, vzdát se aspartamů, glutamanů a celé potravinářské chemie. To vše postupně, tak, jak to bude pro nás snesitelné, protože si uvědomme, že stejně jako jsou domácí zvířata dnes závislá na nepřirozených chutích, tak i naše závislost je mnohem větší. A po tuto dobu přechodu bychom si ty naše "granule" neměli zapomenout sypat intenzivně zeleným.

Síla, zdraví, vytrvalost a vitalita svobodně se pasoucích antilop, arabských hřebců a slonů by měly být tou šipkou ukazující směr pro nás, "homo sapiens" - údajně člověka rozumného.

Zdroj: Zelené noviny č.3